Home
Oferta i Kontakt
Atrakcje Siedliska
Położenie i dojazd
Miejsca Suwalszczyzny
Krajobraz Suwalszczyzny
Trasy krajoznawcze
Narciarstwo
Galeria
   
 


Siedlisko Cisowa położone jest we wsi Gulbieniszki, w centralnej części Suwalszczyzny, na terenie otuliny Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Siedlisko usytuowane jest bezpośrednio nad jeziorem Sumowo.

Wieś Gulbieniszki położona przy trasie nr 655 z Suwałk do Rutki Tartak i dalej do Wiżajn. Dojazd do Siedliska Cisowa samochodem z Warszawy zajmuje ok. 4 godz. (290km), zaś z Białegostoku ok. 2 godz. (140km). Od Suwałk dzieli nas odległość 18 km.

Przez Gulbieniszki jeżdżą autobusy do Suwałk, Rutki-Tartak, Wiżajn, Smolnik.  

Mapa dojazdu do SiedliskaMapa dojazdu do Siedliska

Dzięki zróżnicowanym terenom, bogactwie okolicznych atrakcji oraz własnej plaży, Siedlisko Cisowa to doskonałe miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i do organizacji różnego typu imprez dla grup zorganizowanych. 

Siedlisko Cisowa to doskonałe miejsce do wypadów do takich miejsc jak Góra Cisowa, Góra Zamkowa, Wodziłki, Smolniki, Stańczyki, czy też Klasztor w Wigrach, skąd można wypłynąć statkiem na zwiedzanie unikalnego jeziora Wigry.


Gulbieniszki to malownicza wieś założona w 1770 roku, na granicy dawnych puszcz: Mereckiej i Przełomskiej. Jej nazwa zaczerpnięta została od pobliskiego jeziora Gulbin, co w języku litewskim oznacza to jezioro Łabędzie.

Jeszcze w latach 50-tych ubiegłego wieku, miejsce w którym leży nasze gospodarstwo było niewielkim wzniesieniem wśród wielu mu podobnych, leżących nad jeziorem Sumowo. W kolejnych latach zaczęło praktycznie od zera powstawać gospodarstwo.

Po bez mała 50-ciu latach, jego kształt i funkcje zmieniły się. Rozbudowaliśmy je i przystosowaliśmy do przyjmowania gości. Już nie tylko gospodarze, ale i Państwo mają możliwość obejrzenia innego świata, pięknego i delikatnego. Suwalszczyzny.